910-451-6313
İYİ SEÇİM!
  • ATAYA SAYGI VE ANKARA TURU: •	ANITKABİR
•	Anadolu Medeniyetler Müzesi
•	Etnografya Müzesi
•	Zafer Anıtı
•	1.Meclis 
•	Cumhuriyet Müzesi (2. TBMM Binası)
•	Ankara Kalesi
•	Gençlik Parkı
  • ATAYA SAYGI VE ANKARA TURU: •	ANITKABİR
•	Anadolu Medeniyetler Müzesi
•	Etnografya Müzesi
•	Zafer Anıtı
•	1.Meclis 
•	Cumhuriyet Müzesi (2. TBMM Binası)
•	Ankara Kalesi
•	Gençlik Parkı
• ANITKABİR
• Anadolu Medeniyetler Müzesi
• Etnografya Müzesi
• Zafer Anıtı
• 1.Meclis
• Cumhuriyet Müzesi (2. TBMM Binası)
• Ankara Kalesi
• Gençlik Parkı

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalarımızdan aldıktan sonra molalarımız ve ikramlarımız eşliğinde başkentimiz Ankara'ya ulaşıyoruz.

İlk durağımız sabah kahvaltımızı alacağımız tesisimize geçiyoruz ve güzel bir sabah kahvaltısı sonrasında Ankara Gezimize Başlıyoruz

Hititler Döneminden kalma ve Ankara'nın en hakim noktası olan Ankara Kalesi ile gezimize başlıyoruz. İç kale ve dış kaleyi geziyoruz.

Ardından kalenin dış duvarlarına yakın Tarihi Mahmut Paşa ve Kurşunlu Han'ın günümüzdeki hali olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne geçiyoruz

Anadolu'da yaşamış bütün medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği bu zengin müzeyi geziyoruz. Kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasındadır.

Paleolitik Çağ'dan başlayarak Osmanlı Dönemine kadarki bütün eserleri görebilirsiniz.

Sonrasında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün naaşına 1938'den 1953'e kadar ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesi'ni geziyoruz.

Burada Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmektedir.

Ardından Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan

1. Meclis binasına gidiyoruz.23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz'in ilan edildiği İstiklal Marşı'nın kabul edildiği,

Ankara'nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde

Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası'na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında

Cumhuriyet'imizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz.

Ardından öğlen yemeğimizi almak için tesisimize geçiyoruz.Yemeğimizden sonra

Ankara Rasattepe ( Anıttepe )'de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı'nın, inkilapların önderi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR'e geçiyoruz.

Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir'i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da alt bölümlerini geziyoruz. Gözlerimiz bu denli dolmuşken hüzünlü bir şekilde Anıtkabir'e veda ediyoruz.

Turumuzun sonunda Ankara’mızın en bilinen parklarından biri olan Gençlik Parkına hareket edip burada kısa bir dinlenme

molamızın ardından, Ankara'ya veda ediyoruz. Bir başka tatiller burada organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarına bırakıyoruzDAHİL OLANLAR:
Gidiş Dönüş Ulaşım
Araç İçi Lunch Box
Araç İçi İkramlar
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
Otopark, Otoban Ve Köprü Ücretleri
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Araç İçi İkramlarHARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ve Ören Yeri Giriş ÜcretleriYORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

 Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

 Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

            REZERVASYON DETAYLARI

 Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize veya belirtmiş olduğunuz Cep Telefonu numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.


 Internet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize veya belirtmiş olduğunuz Cep telefonu numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

 Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz

 Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin ve Zorunlu seyahat sigortası için Tc Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi Gün/Ay/Yıl olarak tarafımıza belirtmeniz zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde TATİLLER BURADA sorumlu değildir


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#8
LOKASYON:
Ankara (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Araç İçi Lunch Box
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
01:00 BAKIRKÖY İNCİRLİ 01:15 MECİDİYEKÖY 01:30 KADİKÖY EVLENDİRME DAİRESİ 01:45 KARTAL KÖP 01:50 PENDİK KÖP 02:15 GEBZE CENTER
BİTİŞ:
AKTİVİTE BİTİŞ SAATİ 18:00 İSTANBUL VARIŞ :23:59
İPTAL POLİTİKASI:
 Tur esnasında kesinlikle koltuk numara sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız
 Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
 Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
 18 yas altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatname seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
 Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanılamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden Acenta bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı sayısı 25 Kişi’dir.
 Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden
 Tatiller Burada kesinlikle sorumlu değildir.
 Acenta yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acenta'ya misafirleri gönderebilir bu sayede misafirin tatil planı bozulmamış olur.
 Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
 Konaklamalı turlarda 0–6 yas çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
 T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayınlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

TARİH VE FİYATLAR

499TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ATAYA SAYGI VE ANKARA TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.