910-451-6313
EN İYİ FİYAT
  • FIRSAT Küba Turu Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün: FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün
  • FIRSAT Küba Turu Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün: FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün
  • FIRSAT Küba Turu Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün: FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün
FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün

FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 
7 Gece 8 Gün
FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL - KÜBA 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli konuklarımızla 02.05’ de buluşma. Türk Havayolları’nın TK 183 Numaralı uçuşuyla 07.45’de Havana’ya hareket, 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından 07.35’ te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varış. Varışımıza takiben grubumuza özel aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde, eşsiz Barok ve neoklasik mimarisi ve Yeni Dünya'ya giden yolda bir durak olarak tarihi önemi nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti ile turumuza başlıyoruz. 1901’ de inşası başlayan, Havana Körfezi'nin muhteşem manzarasını sunan Havana kıyı şeridi Malecon Bulvarı kordon boyunu görüyoruz. Devrim Meydanı, Latin Amerika'nın tarihi ve mimari açıdan en önemlilerinden biri olan Colomb Mezarlığı, büyükelçiliklerin bulunduğu Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz, Eski Havana’dan limanın karşı tarafında bulunan, Havana limanının girişini koruyan Morro Kalesi’ni görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeği yerel restoranda. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

2.

Gün
KÜBA 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Vinales Vadisi ve Pinar del Rio (120 Usd) turuna katılabilirler. Bu turumuzda, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu.

Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orjinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra araçlarımıza binerek Vinales vadisi tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini göreceğiz. ( Puro fabrikasının kapalı olduğu günlerde, Yerel bir puro çiftliğini ziyaret edip, hem puro yapımı hakkında bilgi alıyoruz hem de dilersek alışveriş yapabiliyoruz.) Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini görmek için hareket. (Mural de la Prehistoria). Bu güzel şehri gezdiğimiz sırada San Vicente

Restoranda öğle yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Yemek sonrası “ İndian cave” diye adlandırılan mağara gezisi. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana Daki otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak akşam düzenleyeceği Akşam Yemekli Bueno Vista Show (95 Usd) turuna katılabilirler.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

3.

Gün
KÜBA 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Benzersiz Havana Turu (120 Usd) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan bu renkli Eski Amerika arabaları ile Küba sokaklarında gezmek üzere yola çıkıyoruz. Ardından Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız olan, ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Burada vereceğimiz öğlen yemeği El Aljibe Restaurant’ da. Serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız olan Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları ve eşyaları göreceğiz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak akşam düzenleyeceği Akşam Yemekli Parisien Show (95 Usd) turuna katılabilirler.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

4.

Gün
KÜBA 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hemingway turu (75 Usd) turumuza katılabilirler. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turu için otelden hareket. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Bu güzel şehri gezdiğimiz sırada yerel restoranda öğle yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

5.

Gün
KÜBA 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini ziyaret. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Ardından keyifli bir yolculuk ile otelimize transfer ve Trinidad’ a varış, geceleme otelimizde.
Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

6.

Gün
Küba 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası, rehberimiz eşliğinde UNESCO tarafından koruma altında alınmış, şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Kumanda Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’ i görme imkanımız olacak. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

7.

Gün
| KÜBA 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği CRUSERO DEL SOL CATAMARAN (120 Usd) turumuza katılabilirler. Otelden sabah 08:30 gibi marinaya hareket. Katamaran ile saat 09:00’da hareket ederek Cayo Blanco adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya varmadan önce yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Daha sonra adaya geçip, burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.

8.

Gün
KÜBA - İSTANBUL 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Hava Yollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te İstanbul'a uçuş. Konaklama: 4* Memories Miramar HAVANA vb.
DAHİL OLANLAR:
4 gece Havana’da 4* Memories Miramar otelde oda kahvaltı konaklama

1 gece Trinidad’da 4* Memories Brisas del Mar Trinidad otelde herşey dahil konaklama

2 gece Varadero’da 4* Memories Varadero otelde herşey dahil konaklama

Alan – otel – alan transferleri

Havana şehir turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)

Yol üzeri Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil)

Yol üzeri Santa Clara turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)

Trinidad şehir turu

Türkçe Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Ekstra turlar

Küba vizesi (60 USD)

Kişisel harcamalar

Yurtdışı Çıkış Harcı

Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Küba seyahatiniz ile ilgili hazırlıklarınızı yaparken aşağıda belirtilmekte olan detaylara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

SAĞLIK

Küba’ya girişten önce herhangi bir aşı veya pcr testi gerekmemektedir. Havana havalimanına indikten sonra uçaktan inen yolcular arasından rastgele birkaç kişi seçilir ve alanda pcr testi yapılır. Misafirler test sonucunu beklemeden alandan ayrılabilirler. Test sonucu pozitif çıkması halinde Sağlık bakanlığından yetkililer gelip, misafiri karantinaya alacaktır. Negatif sonuç alana kadar karantinada kalmak zorundadır. Negatif sonucu aldıktan sonra turuna devam edebilirler.

Uçuştan en az 1 gün önce online olarak gümrük formunu doldurup çıktısını yanınıza almanız gerekmektedir. Ülkeye girişte havalimanında kontrol yapılacaktır. Form link: https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/datosPersonales

BAGAJ HAKKINDA

Seyahatiniz esnasında uçaklarda bagaj taşıma hakkınız 23 kg x 2 ile sınırlıdır. (kişi başı toplam 46 kg)

Uçağa vereceğiniz valizlerin içine değerli evrak, kimlik, para, mücevher, elektronik eşya, aksesuar, ilaç ve diğer önemli eşyalarınızı koymayınız. Valiziniz kaybolursa, değerli ve kişisel eşyalarınız garanti kapsamına girmeyebilir.

Ambalajsız gıdalar ile ülkeye giriş yasaktır bu sebeple el konulmaktadır.

PASAPORT

Pasaportunuzun kimlik bilgilerinin olduğu sayfalarla, nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini çekerek yanınıza alabilirsiniz. Bu önlem herhangi bir kayıp ya da çalınma durumunda bürokratik işlemleri kolaylaştırmaktadır.

TELEFON

Cep telefonunuzu Küba seyahati esnasında kullanmak isterseniz hattınızın yurtdışı görüşmelerine açık olup olmadığı konusunda kullanmakta olduğunuz GSM (Turkcell – Vodafone – Türk Telekom) operatöründen bilgi alabilirsiniz.

HAVA DURUMU ve GEREKLİ EŞYALAR

Seyahat tarihlerinde hava koşullarına uygun rahat kıyafetler ve rahat yürüyüş ayakkabıları almanızı önemle hatırlatırız. Küba’da tüm yıl boyunca ortalama sıcaklık 20 ile 30 derecedir.

Sürekli kullanmakta olduğunuz ilaç, vitamin, tıbbi aletler, lens, gözlük, vs. gibi acil ihtiyaç maddelerini valizlerinize koymayıp, seyahat esnasında yanınızda taşıyacağınız küçük el çantanıza koymanızı ve yanınızdan ayırmamanızı rica ederiz.

PARA BİRİMİ ve ALIŞVERİŞ

Küba seyahatiniz esnasında yapacağınız alışveriş veya kişisel harcamalarınız için yanınızda döviz olarak Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Rehberiniz Küba’ya varışınızda dövizinizi CUP’a çevirme konusunda yardımcı olacaktır.

Küba’da kredi kartı kullanılmasına rağmen sorun yaşanabilmektedir. Kartlarınızın arkasının imzalı olmasına dikkat ediniz, pin numarasını (şifre) doğru bildiğinizden emin olunuz. Bazı durumlarda mağaza sahipleri, kimlik isteyebilirler, yanınızda ikinci bir kimlik (ehliyet gibi) bulundurabilirsiniz.

Havana’da mağazalar Pazartesi – Cuma günleri arasında 09:00 – 12:30 ve 14:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır. Alışveriş merkezleri her gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında açıktır.

Alışverişe çıkarken pasaportunuzun fotokopisini yanınıza alınız. Küba’da vergi iadesi uygulaması yoktur.

SAAT FARKI

Türkiye ile Havana arasında 7 saat fark bulunmaktadır. Havana’da saat 12:00 iken, Türkiye’de saat 19:00 olacaktır.

ELEKTRİK

Havana şehrinde 220 volt elektrik akımı kullanılmakta olup, prizler iki yassı çubuktan oluşmaktadır. Türkiye’den götürülecek elektrikli aygıtların kullanılabilmesi için adaptör gerekmektedir. (Ancak Yanınızda dönüştürücü getirmenizi öneririz.!)

YİYECEKLER

Gezimizde grup adına alınan yemeklerin hiçbirinde domuz eti, domuz ürünü bulunmamaktadır. Alışık değilseniz açıkta satılan yiyecekleri tüketmeyiniz. Musluk suları temiz olsa da, şişelenmiş su içmeye özen gösteriniz.

GÜVENLİK

Küba genellikle çok güvenli bir ülke olmasına rağmen güvenlik nedeniyle yanınızda aşırı miktarda nakit para, mücevher veya değerli eşya getirmemenizi önemle hatırlatırız.

UYARILAR

Seyahatiniz esnasında başkasının eşyasının sorumluluğunu almayınız, paket kabul etmeyiniz. Valizlerinizi açılmayacak şekilde kilitleyiniz, gerekirse havaalanlarında özel naylon ile sardırınız. Varsa, ticari eşyanızı gideceğiniz ülke girişinde deklare etmelisiniz. Kişisel eşya ve birer adet elektronik ürünün deklare edilmesi gerekmez. Emin olamadığınız konularda, rehberlerinize, gümrük ve emniyet görevlilerine danışabilirsiniz.

Havana’da sigara yasağı sıkı bir şekilde uygulanmakta olup otel odasında, kapalı alanlarda ve ulaşım araçlarında sigara içilmemektedir. Yasağa uyulmadığında para cezaları uygulanmakta ve otellerde odayı kokudan arındırma bedeli talep edilebilmektedir. Ülkeye girişte kişi başı 1 karton sigara sokma hakkınız bulunmaktadır.

Havana’da yapacağınız seyahat esnasında hırsızlık, kapkaç veya benzer olaylar yaşamamanız için dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız. Sizlere anlatılacak güvenlik bilgilerini dikkatle dinleyiniz. Rehberinizin uyarılarını dikkate alınız. Eşyalarınızı gözetimsiz bırakmayınız. Belirli yerler haricinde gruptan ayrı gezmeyiniz. Gece, tenha bölgelerde, bilmediğiniz yerlerde dolaşmayınız.

Küba’da taksi ile seyahat etmeden önce gideceğiniz yeri bildirip fiyatını sormayı unutmayınız. Taksi şoförleri ile pazarlık yapabilirsiniz.

Küba’da bulunacağınız süre içinde yaşanabilecek sağlık ile ilgili acil durumda aranması gereken acil durum telefon numarası 26811’dir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#77
LOKASYON:
Küba (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
İPTAL POLİTİKASI:
kesin satış

TARİH VE FİYATLAR

1.899$

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

FIRSAT Küba Turu Kurban Bayramı... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.